Share this content on Facebook!

Sponsor Links

Archive
2016 (1)
 August (1)
2013 (2)
 May (2)
2012 (6)
 December (1)
 October (1)
 June (1)
 April (1)
 March (2)
2011 (1)
 February (1)
2010 (10)
 December (1)
 October (1)
 June (1)
 March (2)
 February (2)
 January (3)
2009 (14)
 December (4)
 November (3)
 October (7)
Search

ATATÜRK KÖŞESİ

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN HAYATI, ESERLERİ DETAYLI BİLGİ İÇİN: http://www.tsk.tr/anitkabir/hayati.html

BÜLENT ECEVİT KÖŞESİ
BÜLENT ECEVİT'İN HAYAT HİKAYESİ, ESERLERİ

DUYURULAR
TÜRK TARİHİ VE ATATÜRK KONULARINDA ÇALIŞMALAR YAPAN SİNAN MEYDAN'IN SON KİTABI AKL-I KEMAL İKİ CİLT HALİNDE İNKILÂP KİTAPEVİNDEN ÇIKMIŞTIR. SİNAN MEYDAN BU KİTAPLARINDA ATATÜRK'ÜN TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ ÇAĞDAŞ MEDENİYETLER SEVİYESİNE ÇIKARACAK PROJELERİNİ ANLATMAKTADIR. ÇOK YAKINDA BU İKİ CİLDİN DEVAMI OLAN ÜÇÜNCÜVE DÖRDÜNDÜ CİLTLER DE PİYASAYA SUNULACAKTIR.

SÜPER TEKLİFE ÜYE OL SEN DE KAZAN
SüperTeklif'e üye ol, sen de kazan! http://www.superteklif.com/SuperUye/SuperUyeFormu.aspx?bid=30341076-5327-4f30-8c52-b3881281206e

ÖZGEÇMİŞ
Armağan Üreten, 17 Mayıs 1976'da İstanbul'da doğdu. Liseyi Fatih Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe Bölümü'nden mezun olduktan sonra uzaktan eğitim yapan Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden 1997 yılında mezun oldu. 1999-2000 yılları arasında vatani görevini Muş ilinde tamamlayan Armağan Üreten, Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme Yüksek Lisansı İşletme Finansmanı Ana Bilimdalı'ndan "Restructuring of the Turkish Pharmacuetical Industry by Merger and Acquisitions" isimli teziyle mezun oldu. 2004 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olmak amacıyla başladığı SMMM Stajını başarıyla tamamlayarak 2006 sonunda SMMM ruhsatını almaya hak kazandı. 2009 yılında siyasete atılan Armağan Üreten, aynı yıl yapılan yerel seçimlerde Demokratik Sol Parti Fatih İlçe Başkanlığı tarafından Fatih Belediyesi Belediye Meclisi Üyeliğine aday gösterildi Halen DSP'de üyeliği devam etmektedir. İlk iş deneyimini ticaret lisesinde okurken muhasebe stajı yaparak yaşayan Üreten, 15 Nisan 2010 yılından itibaren Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi Bütçe ve Mali İşler Departmanında görev almaktadır. Siaysetin yanında özellikle de Türk Tarihi ile yakından ilgilenmekte olan ve ayda bir kitap okumayı kendine hedef seçen Üreten, okuduğu kitaplardan derlediği konuları, siyasette edindiği tecrübeleri, katıldığı seminer, toplantı vb yerlerde aldığı bazı bilgileri paylaşabilmek için 2009 yılının Ekim ayından itibaren bu sitede yazılar yazmaya başlamıştır. Yazıları genellikle, Demokratik Sol Kültür ve Kurutuluş Savaşı ile ilgili olan Üreten'in ayrıca kamuoyunu yakından ilgilendiren bazı konularda da yazıları yayımlanmıştır. Armağan Üreten bekâr olup, İngilizce bilmektedir

19 Dec 2010

Genel Seçimler yaklaşıyor. Muhtemelen 12 Haziran 2011'de sandık başına gideceğiz. Öncelikle seçimin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını şimdiden dilerim. Adil bir ortamda yapılmasını beklediğimiz bu seçimde halkımızın tüm sıkıntılarını giderebilecek olan bir hükümetin iş başına geleceğine olan inancımız tam.

Bu inançla seçime katılacak siyasi partilere ve tüm adaylara başarı dilekleirmizi iletiyoruz.

Yüksek Seçim Kurulu henüz seçim takvimini açıklamamasına rağmen siyasi partilerimiz seçim havasına girmiş bulunmakta. Çalışmalar başlamış, daha önce başlayan çalışmalar da hızlandırılmaktadır.

Peki siyasi partilerimiz ve özellikle de Demokratik Sol Parti seçime hazır mı? Demokratik Sol Parti'nin diğer partilerden ve özellikle de mevcut sol partilerden farkı nedir?

Bugün bu iki soruya yanıt aramaya çalışacağız.

Her siyasi partinin bu arada DSP'nin amacı seçimlere hazırlanmak ve seçim propogandası sırasında yurttaşları etkileyerek iktidara ulaşabilecek çalışmalar yapmaktır. Bu bağlamda DSP, 2009 yerel seçimlerinden itibaren yeniden bir yapılanmaya giderek bir genel başkan değişikliği yaşamış, akabinde de 2010 yılı içinde de tüm Türkiye'de örgütlerini yenileyerek 2011 seçimlerine hazır hale gelmiştir. Pek tabii olarak, halkla olan bütünleşmesini de propoganda döneminde tamamlayacak ve Türkiye için çalışmaya devam edecektir.

Burada şöyle bir soru ile karşılaşacağız. DSP'nin diğer partilerden ve özellikle mevcut sol partilerden farkı nedir?

Demokratik Sol Parti diğerlerinden farklı mıdır? Bu soruya verilecek cevap kısaca EVET'tir. Bunu açacak olursak; karşımıza şöyle bir tablo çıkacaktır:

İlk önce; Demokratik Sol Parti, tüm siyasi partilere göre ideoloji açısından oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. Kuramcımız rahmetli Bülent Ecevit'in DSP'nin 14.yılında yaptığı konuşmada da belirtildiği gibi, DSP temelini 1960'lı yıllarda yaşanan işçi hareketlerinden almaktadır. Bu dönemde gelişen Ortanın Solu kavramı 1985 senesinde olgunlaşarak, partileşmiş ve bugüne kadar gelmiştir.

İkinci olarak; DSP, çok partili hayata geçildiğinden bu yana solu iktidara taşıyan ve tüm sol partiler içinde en yüksek oy oranına ulaşan bir siyasi ve demokratik kültürdür.

Üçüncü olarak, DSP, uzlaşma kültürünü savunan ve tüm siyasi oluşumlara eşit mesafede bulunan bir siyasi kültürdür.

Son olarak; Demokratik Sol Parti hiç bir zaman insanların manevi değerlerini sömürmemiş ve tüm değerlere saygılı olmuştur. Bundan sonra da bu saygıyı göstermeye devam edecektir.

Özetlersek,

1. Demokratik Sol Parti, tüm manevi değerlere saygılı olup, bu değerleri sömürmemektedir,

2. Demokratik Sol Parti, uzlaşmacı bir kültüre sahip olup, tüm Türkiye'yi kapsayan yegane siyasi oluşumdur.

3. Demokratik Sol Parti, yarım asra dayanan bir geçmişe sahiptir,

4. Demokratik Sol Parti, solu iktidara taşıyan tek partidir.