2009 yılında, Türk Tarihi ve siyasi konularda aydınlatıcı bilgiler vermek amacıyla yayın hayatına başlayan sitemiz; 2021 yılında yeniden yapılanma kararı alarak faaliyetlerini kurucumuz olan SMMM – Tarihçi Yazar Armağan Üreten’in asıl iştigal konusu olan Muhasebe, Mali Müşavirlik, Denetim ve Sigorta alanlarında sürdürmek için format değişikliğine gitmiştir.

Öncelikle işe, blog sayfası şeklinde olan sitemizi daha profesyonel ve daha rahat okunabilecek bir düzeye getirebilmek için site sayfalarında düzenlemeye gidilmiştir. Muhasebe, Denetim, Sigorta başlıkları altında sayfalar hazırlanarak siz değerli okuyucularımızın beğenisine sunulmuştur. Eski yazılarımız ise gerektiğinde ulaşılması amacıyla arşivlenmiştir.

Önümüzdeki süreçte sitemiz, Muhasebe, Mali Müşavirlik, Denetim ve Sigorta Muhasebesi alanlarında bilgilendirici içeriklerle karşınızda olmaya devam edecektir.

YAZARIN ÖZGEÇMİŞİ

Armağan Üreten, 17 Mayıs 1976’da İstanbul’da doğdu. Fatih Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe Bölümü’nü bitirdikten sonra uzaktan eğitim yapan Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1997 yılında mezun oldu. 1999-2000 yılları arasında vatani görevini Muş ilinde tamamlayan Armağan Üreten, Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme Yüksek Lisansı İşletme Finansmanı Ana Bilimdalı’ndan “Restructuring of The Turkish Pharmacuetical Industry By Merger And Acquisitions” isimli teziyle mezun oldu. 2004 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olmak amacıyla başladığı SMMM Stajını başarıyla tamamlayarak 2006 sonunda SMMM ruhsatını almaya hak kazandı. 2009 yılında siyasete atılan Armağan Üreten, aynı yıl yapılan yerel seçimlerde Demokratik Sol Parti Fatih İlçe Başkanlığı tarafından Fatih Belediyesi Belediye Meclisi Üyeliğine aday gösterildi . İlk iş deneyimini ticaret lisesinde okurken muhasebe stajı yaparak yaşayan Üreten, 15 Nisan 2010 yılında başladığı Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi Bütçe ve Mali İşler Departmanındaki görevinden 30.04.2015 tarihinden itibaren ayrılmış ve 11.05.2015 tarihinde Doğa Sigorta Anonim Şirketi Mali İşler bölümünde iş yaşamına devam etmektedir. Siyasetin yanında özellikle de Türk Tarihi ile de yakından ilgilenmekte olan ve ayda bir kitap okumayı kendine hedef seçen Üreten, okuduğu kitaplardan derlediği konuları, siyasette edindiği tecrübeleri, katıldığı seminer, toplantı vb yerlerde aldığı bazı bilgileri paylaşabilmek için 2009 yılının Ekim ayından itibaren bu sitede yazılar yazmaya başlamıştır. Yazıları genellikle, Demokratik Sol Kültür ve Kurutuluş Savaşı ile ilgili olan Üreten’in ayrıca kamuoyunu yakından ilgilendiren bazı konularda da yazıları yayımlanmıştır. Üreten’in ayrıca şiir denemeleri de bulunmaktadır. Armağan Üreten 05.09.2015 tarihinde hayatını Melek Akbaş ile birleştirmiştir. Yabancı dil bilen Üreten, tarihe olan ilgisi nedeniyle 2017 yılında Anadolu Üniveristesi Açık Öğretim Fakültesi Tarih Bölümüne kayıt yaptırmış ve bu bölümden 8 Haziran 2021 tarihinde mezun olmuştur. Armağan Üreten’in ayrıca tarih ile ilgili çalışmalarını devam ettirdiği www.kutlutarih.com isimli bir internet sayfası ve @kutlutarihimiz isimli bir instagram sayfası da mevcuttur